İnstagramda En Çok Kullanılan Etiketler 2021

İnstagramda En Çok Kullanılan Etiketler Nelerdir? Sektöre Göre Etiketler

En Çok Kullanılan Etiketler  , Günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan instagram bir milyara yakın kullanıcısı tarafından her gün defalarca ziyaret ediliyor. İnstagram çıkış zamanında sadece fotoğraf paylaşma platformu olarak geçse de artık doğru kullanıldığında eğlenceli ve eğitici bir alan olarak da değerlendirilebilir. Hesap sahibi kişi instagramda sadece kendi adını kullanarak değil, başka bir kullanıcı adı ile farklı bir amaca hizmet veren bir sayfa yönetebilir.

İnstagramda Sayfa Yönetmenin Detayları

İnstagram sayfası yöneten kişilerin başlıca hedefi belirli bir takipçi sayısına ulaşmak ve beğeni yorum gibi etkileşimler kazanabilmektir. Kişi öncelikli olarak hedef kitlesini belirlemeli, daha sonra içerik düzenlemesi yapmalıdır. Hedef kitlesine ulaşmanın en kolay yolu instagram platformundaki keşfet alanına çıkabilmektir. En Çok Kullanılan Etiketler  , Keşfet alanında açık bir profile sahip sayfa kullanılan etiketlerle binlerce hatta milyonlarca kişiye ulaşabilir ve sayfasının tanıtımını kolayca yapabilir.

Etiket Kullanımı Nedir? En Çok Hangi Etiketler Kullanılıyor?

Etiket, kısaca instagramda paylaşılan içeriğin konusunu belirten kısa özetlerdir. Paylaşılan yazı veya fotoğrafın alanına göre takipçi ve beğeni arttırmak için kullanılan birçok etiket vardır. Ve bu etiketler sayesinde binlerce insana kolaylıkla ulaşılabilir.

Etiketler paylaşılan içeriğe göre seçilmelidir. Dünya çapında kullanılan dil ingilizce olduğundan etiketler ingilizce olarak eklendiğinde daha çok hesaba ulaşır ve daha popüler bir hale gelebilir.  Örneğin arkadaşlıkla ilgili bir paylaşım yapıldığında  ingilizce karşılığı olan friend, friendship gibi etiketler fotoğrafı hedef kitlesine ulaştıracaktır. Ya da güzel bir fotoğraf paylaşıldığında instagramın en popüler etiketlerinden biri olan günün fotosu anlamına gelen photooftheday etiketi kullanılabilir.

İnstagramın Popüler Etiketleri Nelerdir?

Son zamanlar instagramda kullanılan en popüler etiketlerden biri de throwbackthursday anlamına gelen tbt etiketidir. Genel olarak geçmişte çekilmiş bir fotoğrafın günümüzde tekrar kullanıldığı anlamındadır.

En Çok Kullanılan Etiketler  , İnstagramda kullanılan diğer popüler etiketler; instagood, instago, like4like, instagramers, smile, fun gibi etiketlerdir. İçeriğe uygun olduğu düşünülen bütün etiketler  içeriğin açıklama kısmında kullanılabilir. İçerik paylaşımı yapılırken tek bir etiket kullanma zorunluluğu yoktur. Birden fazla etiket aynı içerik için kullanılıp, daha fazla takipçiye ulaşabilir.

Ayrıca bu etiketleri sadece anonim veya  hesaplar için değil, kişisel hesaplar için de kullanıp takipçi sayısı arttırılabilir. Etiketler sık kullanıldıkça ve daha çok takipçiye ulaşıldıkça keşfet kısmında daha yukarılara çıkıp, profilin daha kısa sürede görüntülenmesi sağlanabilir.

İnstagram'da en çok kullanılan etiketleri görmek için İnstagramda En Çok Kullanılan Etiketler

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim