Tiktok Videoları Nasıl Çekilir?

Tiktok Videoları Nasıl Çekilir?

Tiktok Videoları Nasıl Çekilir? Videolara Müzik Ekleme İşlemi

Tiktok, kullanıcıların popüler videolar çektiği, farklı müzikler ekleyerek eğlenceli yayınlar yaptığı bir sosyal medya platformudur. Instagram, Facebook kadar olmasa da onlardan sonra en popüler uygulamalardan biridir. Windows, Android, iOS üzerinden kolaylıkla yüklenerek kullanılır.

Tiktok uygulamasını yükledikten sonra + simgesine tıklayarak kolay şekilde video çekilir. Her müziği desteklemese de yeteri kadar farklı içeriğe sahiptir ve videoya ekleme yapılabilir.

Tiktok Müzikli Videolar Nasıl Çekilir, Yapılır? Resimli Anlatım

Tiktok video çekimi standart bir şekilde yapılır. En çok tercih edilen ise müzikli olarak çekilenlerdir. Uygulamayı kullanması çok basittir, sizlere müzikli video nasıl çekilir? Sorusunu resimli olarak yanıtlayacağız.

Google Play veya Apple Store’a giriş yaparak arama bölümüne Tiktok yazarak uygulamayın indirin.

Facebook, mail veya istediğiniz şekilde kayıt olun.

Tiktok hesabınız açıldıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi + simgesine tıklayın.

word image 105

Karşınızda video çekme ekranı gelecek, kırmızı tuşa bastığınızda kayıt başlayacaktır.

word image 106

15 veya 60 saniyelik kayıttan sonra karşınıza; ses, efekt, metin, çıkartmalar, filtreler, seslendirmeler gibi bölümler göreceksiniz. Örnek resim aşağıdaki gibidir.

word image 107

Sesler bölümüne tıkladığınızda sistemde kayıtlı bazı müzikler göreceksiniz. Arama bölümünden istediğiniz müziğin ismini yazabilirsiniz. Tabii, telif hakkı nedeni ile her aradığınızı bulamayabilirsiniz.

word image 108

Efektler bölümünde de sizi yüzlerce farklı efekt karşılayacak. Buradan beğendiğinizi, çektiğiniz videoya uygun olanını seçebilirsiniz.

word image 109

Çıkartmalar bölümünde ise; saat, tarih simgeler, yıldız, kalp ve birçok farklı emojiyi bulup çekmiş olduğunuz videoya ekleyebilirsiniz.

word image 110

Tiktok videolarının dikkat çekmesi metin olmazsa olmazdır. Yine aşağı kısımda yer alan metin sekmesine tıklayarak etkileyici bir başlık yazabilirsiniz.

word image 111

Tiktok videoya yayını için farklı filtreler kullanabilirsiniz. Soluk, parlak, film gibi farklı modlar yer almaktadır.

word image 112

Tiktok videonuzu çektikten sonra müzik yerine farklı ses efektleri de ekleyebilirsiniz. Örneğin; robot, sincap, bateri, elektro, yankı…

word image 113

Eğer Tiktok videonuza müzik eklemek yerine kendi sesinizi koymak istiyorsanız sağ alandaki seslendirme bölümüne tıklayın, kayıt dedikten sonra videoya sesinizi ekleyin.

word image 114

Tiktok video çekim işleminiz bittiyse sonraki butonuna basarak gelen alandan; video açıklamanızı doldurun, videoyu kimlerin izleyip izlemeyeceğini seçin, düet ve yorum, başkalarının ekleme yapmasına izin verme gibi ayarlar yapabilirsiniz. Yayınla demeden önce Whatsapp ve Instagram’da da paylaş alanını kullanabilirsiniz.

word image 115

Tiktok normal ve müzikli video çekim işlemi bu şekilde yapılır. Resimli anlatımı adım adım takip ederek siz de etkileyici paylaşımlar yapabilirsiniz.

Tiktok Videolar Hakkında Bilmeniz Gereken Diğer Bilgiler

Tiktok üzerinden oluşturacağınız videolar 15 veya 60 saniyelik olabilir. İnsanları sıkmaması için genelde uzun video yüklemeleri bu tür uygulamalarda yer almıyor.

Türkiye’deki Tiktok ile Çin’deki farklı ara yüze sahip olabilir. Dünya’nın en uzak noktasındaki bir Tiktok kullanıcısı ile muhteşem bir düet yapabilirsiniz. Sizin gibi video çekimi yapanlarla dostluk kurarak ağınızı, takipçilerinizi genişletebilirsiniz.

Tiktok; müzikli, efektli, çıkartmalı, ses kayıtlı video çekimi hakkında merak ettiğiniz başka konular varsa yoruma yazarak sosyalmedyaofisi.com destek ekibinden yardım alabilirsiniz.