TİK-TOK’DA CANLI YAYIN NASIL AÇILIR?

Son dönemlerde milyonlarca kişinin kullandığı Tik-tok kullanıcılarına çeşitli videolar çekme imkanı sunuyor. Diğer platformlarda bulunan canlı yayın özelliğini aktif eden Tik-tokta tüm kullanıcılar nasıl canlı yayın açacaklarını öğrenmek için araştırmalar yapmakta. Bu yazımızda Tik-tokta canlı yayın açma kriterleri ve tekniğini öğreneceksiniz.

Her şeyden önce Tik-tokta canlı yayın açmak için en az 1000 takipçiye sahip olmanız gerekmekte. 1000 takipçinin altında iseniz sadece video paylaşabilirsiniz. Ama canlı yayın açıp takipçileri ile canlı yayında sohbet etmeyi tüm kullanıcılar ister. 1000 takipçiyi aştıktan sonraki adım internet hızınızın kontrolü olacaktır. Hızınız yavaş ise sürekli kesintiye uğrayan, donan bir canlı yayını kimse izlemek istemez. Bu iki kriteri yerine getirdikten sonra Tik-tok canlı yayın açma tekniği de şöyle olmaktadır:

  • Tik-Tok uygulamasını açın ve (+) artı simgesine dokunun.
  • Ekranın alt kısmında Video ve Live seçeneğini göreceksiniz. Ekranı sola çekerek Live canlı yayın sekmesine geçin.
  • Canlı yayınınıza bir başlık yazın ve Live Olun butonuna dokunarak canlı yayını başlatın ve takipçilerinizle saatlerce muhabbet edip eğlenmenin tadını çıkarın…

Tik-Tok Live canlı yayın yapma hakkında sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz.