SS Ne Demek Instagram? ST ve POV Ne Anlama Gelir?

SS ne demek Instagram sorusunun bu kadar sık sorulması en sık kullanılan kısaltmalardan birisi olmasından kaynaklanıyor. ST ve POV da bunlar arasındadır. Aslında bunun yalnızca Instagram ya da farklı bir sosyal mecra ile özdeşleşmediğini de söylemek gerekiyor. Gerek sosyal medyada gerekse internet ve oyun dünyasında SS en çok kullanılan terimler arasında yer alıyor. Açılımı Screen Shot olan bu kısaltma ekran görüntüsü anlamıyla Türkçe olarak çevrilebilir. Günümüzde artık pek çok alanda kullanıldığı için daha sık karşılaşmaya başladık. Geçmişten beri insanların büyük bir çoğunluğu içinse risk olarak görülüyordu. Artık konuşmalar, fotoğraflar ve hatta paylaşılmaması gereken pek çok bilgi bu şekilde deşifre edilebiliyor. Ekranda yer alan görüntünün fotoğrafı farklı insanlara aktarılabiliyor. Fakat bu Instagram SS anlamı dışında genel olarak internetin her noktasında gözlemlenebilir bir durum. Instagram’da ise daha çok gönderilerin, hikâyelerin, mesajların ya da özel mesaj gönderimlerinin paylaşılması noktasında tercih ediliyor. Dolayısıyla Instagram SS almak en çok duyulan kalıplardan birisine dönüşüyor. Ancak bu aşamada da bilmeniz gereken pek çok detay var.  

SS Almak Ne Demek?

  Instagram SS atmak standart bir gönderi ya da herkese açık bir hikâye için herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Hatta bunu herkes düzenli olarak yapıyor olabilir. Ancak kişisel bir detayı, fotoğrafı, videoyu, mesajlaşmayı farklı kişilerle paylaşmanın suç olduğunu vurgulamak gerekiyor. Dolayısıyla kanun dışı bir faaliyete yol açmaması adına DM üzerindeki mesajları SS almamak, başkalarıyla paylaşmamak en doğrusu olacaktır.  

Mesajda SS Ne Demek?

  Instagram mesajda SS almak kişisel olarak saklamak için bir probleme yol açmasa da başkalarıyla paylaşıldığında suç teşkil edebiliyor. Bunun bilincinde olmak ise önemli bir noktadır. Aynı şekilde insanların en merak ettiği detaylardan birisi Instagram SS aldığında bildirim gidiyor mu sorusu olarak öne çıkıyor.   Bunun en büyük sebebi ise böyle bir bildirim var olmasıdır. Bu yüzden çoğunlukla hikâyelerde bile ekran görüntüsü alınmıyor. Ancak yine de bunun hikâye veya normal bir konuşma esnasında gerçekleşmediğini söylemeliyiz. Instagram SS bildirimi DM üzerinden gönderilen ve tek görüntülemelik fotoğraflar için geçerlidir.   Bu fotoğraflar gönderildikten sonra fotoğraf yazan kısma tıkladığınızda bir kez açılır. Aynı zamanda kapattıktan sonra bir kez daha tıkladığınızda açılıyorsa bunun bildirimi de karşı tarafa tekrar açıldı şeklinde ulaşır. Aynı şekilde bu tek gösterimlik fotoğraflar veya videolar için Instagram SS bildirimi aktif edilmiştir. SS aldığınızda karşı tarafın mesaj kutusunda ekran görüntüsü alındı ibaresi çıkar.  

Instagram ST Ne Demek?

  Her ne kadar Instagram’dan ziyade Snapchat üzerinden türemiş bir terim olsa da tüm sosyal mecralarda kullanılamaya başlandı. Açılımına bakıldığında da direkt olarak Snap Streak ifadesiyle karşılaşıyoruz. Dolayısıyla Instagram ST ne demek sorusunu direkt olarak Streak olarak almak mümkün.   Anlamı ise üç gün boyunca süren ve karşılıklı olarak devam eden etkileşim şeklinde tanımlanabilir. Bir kullanıcıyla üç gün boyunca karşılıklı etkileşiminiz devam ediyorsa ST olmuş oluyor.  

Instagram POV Ne Demek?

  POV terim olarak pek çok alanda kullanılmasına rağmen son zamanlarda hikâyelerle daha fazla gündem olmaya başladı. Instagram POV ne demek sorusu herkesin merak konusu olmaya başladı. Öncelikle POV terim olarak Point of View anlamına geliyor. Bu ise bakış açısı çekimi olarak çevrilebiliyor. Bunun kullanım amacını ise farklı durumları sembolize etmek olduğunu söylemeliyiz. POV ve sonrasında gelen durum paylaşımları bir noktada bu durumdayken yapılacaklar şeklinde bir içeriğe dönüşüyor. Instagram POV kullanımı halen daha en popülerler arasında yer alıyor. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

SS Ne Demek? SS almak

Instagram’da SS, İngilizce’den Screen Shot kelimesinin kısaltılmasıdır. Yani ekran görüntüsü almak demektir. SS alma da ekran görüntüsü almak anlamına gelir.

Instagram ST Nedir?

Bir kullanıcı ile 72 saattir etkileşiminiz sürüyorsa o iki kişi birbiri ile ST olmuş demektir.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim