55ea7e9ef018fbb8f883a8a9

Spotify’da Nasıl Şarkı İndirilir & Çevrimdışı Müzik Nasıl Dinlenir ?

Hadi gelin ufak bir hesaplama yapalım. Günde 5 öğün yemeği 30 ar dakika olarak hesaplayacak olursak 2.5 saat yapar. Bir de müzik dinleme saatimizi hesaplayalım uyumadan önce uyandıktan sonra işe veya okula giderken yolculukta hatta bazen uzun yolculuklarımızda , iş yerinde çalışırken veya boş zamanlarımızda sürekli müzik dinleme ihtiyacı duyarız. Muhtemelen tüm bunları toplasak günde 2.5 saatten daha fazlasını müzik dinlemeye ayırıyoruz. Durum böyle olunca müzik dinlemeyi bizim için lüks ihtiyaçtan çok zorunlu bir ihtiyaç olarak tanımlayabiliriz.

Artık günümüzde telefonlarımızda müzik listesi oluşturmak da yeni şarkıları takip edememe ve aynı şarkıları sürekli dinlemeye sebep oluyor.

Youtube’den müzik dinlemek de internete ihtiyaç duymamıza sebep oluyoruz.

peki müzik dinlemenin daha kolay yolu yok mu ?

Elbette ki var : Spotify….

spotify’ı artık birçoğumuz çevrim içi veya çevrimdışı mod da kullanıyoruz.

Nedir bu Çevrim içi mod ve çevrim dışı mod?

Evdeyken veya internete kolayca ulaşabildiğimiz yerlerde çevrimiçi mod kullanırız. Yeni şarkı aramaları yapabiliriz. Önerilenler şarkılarını dinleyebiliriz.

ama bir dağ yürüyüşü yaptınız ve orada internetiniz çekmiyor ama şarkı dinlemek istiyorsunuz ne yapacaksınız ?  Tabii ki çevrim dışı mod ile daha önceden indirmiş olduğunuz spotify listenizdeki şarkılarınız sizin yanınızda olacak.

Asıl konumuza gelelim

spotify’da nasıl şarkı indirilir ya da çevrimdışı müzik nasıl dinlenir ?

  1. Tek tek şarkı indirmenize gerek yok
  2. Kendinize bir çalma listesi oluşturun

WhatsApp Image 2020 11 09 at 21.22.52

  1. Ve beğendiğiniz şarkıları bu çalma listesine eklemek için şarkının sağ taraşındaki kalp simgesine dokunun

WhatsApp Image 2020 11 09 at 21.23.35

 

  1. Daha sonra çalma listeniz gidip indir tuşunu aktif etmeniz gerekmekte                                                  WhatsApp Image 2020 11 09 at 21.24.02

Bu şekilde indir tuşu açık olduğu sürece beğenip çalma listesine eklemiş olduğunuz tüm şarkılarınız telefonunuza inecektir.