LİNKEDİİİNN

LİNKEDİN NEDİR ? NASIL KULLANILIR?

Linkedin Nedir ? Nasıl Kullanılır?

Linkedin dünya üzerinde en geniş kitleye sahip sosyal medya platformlarından biridir.

Profesyonel olarak iş ilişkilerinizi güçlendirmek, iş bulmak, istediğiniz yerlerde staj yapma imkanı sunan linkedin kariyerinize başlamak, devam etmek ve yükselmek adına kullanabileceğiniz en ideal platformdur.

Diğer platformların ortaya çıkış amaçları gibi likedin de kullanıcıları için belli bir amaç doğrultusunda var olmaktadır.

linkedin icons popping up man s face 1379 4955

Linkedin de diğer platformlar gibi fotoğraf paylaşımı, grup katılımları , deneyim, beceri yükseltmek için birçok sayfa ve profesyonel içeriklerin bulunduğu bir platformdur.

Peki linkedin’i nasıl kullanabilirsiniz.

Her şeyden önce bir hesap açmak ile başlayabilirsiniz.

Daha sonra becerileriniz ve yetenekleriniz ile profilinizi zenginleştirebilir. Birçok iş insanı ve kariyerinizde hedef aldığınız kişiler ile bağlantı kurabilir ve onları takip edebilirsiniz.

Kısaca linkedin sizin iş hayatınız için bir cv görevi görür.

Bu yüzden tüm içerikleriniz ve profilinizin zenginliği kariyeriniz için size avantajlar kazandıracaktır.

Aynı zamanda bir diğer platformlarda olmayan bir özelliği de bulunmaktadır. – Pfofilinizn kimler tarafından görüntülendiğini görebilirsiniz-

Bu şekilde  gelişiminizin başarınızın ve aktifliğinizin analizini yapabilirsiniz.

linkedin logo beside earth 3d rendering 1379 4900

Linkedinin kullanıcılarına sunduğu fırsatlar tabi ki de bu kadar değil…

Hesabınızı pdf olarak bilgisayarınıza indirme imkanınızda bulunmaktadır.

Fikirlerinizi paylaştığınızda bağlantıda olduğunuz birçok kişi tarafından ilgi görebilir ve kariyerinizi istediğiniz yöne doğru şekillendirebilirsiniz.

Tüm iş imkanlarına sahip olmanız için oluşturulan bu platfomda hepimizin birer hesabının olması gerekmekte diye düşünüyorum.

Diğer platformlar gibi kullanım kolaylığı sağlayan linkedin de yapmanız gereken tek şey profilinizi doldurup hesabınıza gereken ilgiyi verebilmek. Tabii aynı zamanda takip(bağlantı)larınızın çok olması da hesabınızın popülerliği için önem kazanmakta

Peki firmalar linkedin de nasıl bir konumda ?

Tabi ki de bireysel hesaplar gibi firma hesapları da iş ilişkilerini korumak, büyütmek ve kitlesi ile iyi bir iletişim sağlayabilmek amacıyla linkedin hesaplarına önem vermektedir. Yeni personel alımları, kampanyalar, yeni reklamlar gibi bir çok aracı kullanarak linkedin de popüler olmak isteyebilirler. Satış stretejilerini , markalarını ve pazarlarını bu platform üzerinden ilerletme imkanı bulabilirler. Daha detalı bilgi almak isterseniz

Markalar Linkedin’de Neden yer almalı?  yazısını okuyabilirsiniz…