İnstagram da Popüler Olmanın Yolu

İnstagram’da Popüler olmanın yolu 2021

İnstagram da Popüler Olmanın Yolu 

İnstagram günümüzde milyonlarca insanın paylaştıkları fotoğraflar ile nerede ne yaptıklarına dair bilgilerin paylaşıldığı bir mecra olup ve yine günümüzde birçok iş fırsatının yaratıldığı sosyal paylaşım sitesidir. Kişisel tanıtımlar ne kadar özgün olursa herhangi bir ücret vermeden yüksek oranlarda reklam kazanılmış olunabilmektedir. Bu da instagram diliyle takipçi sayısının fazla olması dolayısıyla popüler olma durumudur. Bu popülerlik durumunun yakalayabilmek için de İnstagram sayfasına emek sarf edilmeli, zaman ayrılmalıdır.  

İnstagram da popüler olmanın yolları arasında öncelik basit ama dikkat çekici bir isim seçmekle başlanır. Hatırlanması zor ve uzun isimler akılda kalmayacağından kullanılması da gereksiz olarak nitelendirilir. Hatta mümkünse önerilen kendi isimle açılan hesaplardır. Bu aşama geçildikten sonra farklı konulara fotoğraf paylaşmak özgürlüğü söz konusudur. Önemli olan takipçi artması ve beraberinde bir kitle tarafından izlenilme potansiyelinin yükselmesidir. 

İnstagram da Popüler Olmanın Yolu
İnstagram da Popüler Olmanın Yolu

İnstagramda Popülerlik: Etiket Kullanma 

İnstagram da popüler olmanın yolu yapılan paylaşımlarda etiket kullanımıdır. Fotoğraflar etiketlendiği takdirde aynı ilgi alanına sahip kişilerin dikkatini çekecek ve takipçi sayfanıza ziyarete gelecektir. Burada önemli olan paylaşılan fotoğraf ile etiketin birbiriyle olan uyumudur. Yanlış etiket yanlış profil imajı çizer. 

İnstagramda Fenomenlerle Nasıl İletişim Kurulur?

İnstagram dünyasında olabilmek adına bazı adımlar dikkatlice atılmalıdır ki, bunların başında daha önce bu aşamaları geçip fenomen olma yolunda başarıyı yakalamış kişilerin sayfalarında doğru diyaloglarda bulunmaktan geçer. Eğer fenomen tarafından yorumlar beğenilirse takipçi sayınızda patlamalar olabilir. 


İnstagram Sayfasını Canlı Tutmak 
 
İnstagram sayfanızda her gün fotoğraf bulunmalıdır. Eğer fotoğraflar arasında günler geçiyorsa takipçi bu durumdan sıkılır ve sayfadan ayrılır. Bu da takipçi sayısında düşüş popüler olma yolunda eksi bir durumdur. Sürekli yenilenen günde en az 2-3 fotoğraf konulan bir instagram sayfası profilin canlı olması için yeterlidir. Yapılan fotoğraflara takipçiler tarafından yorum yapılırsa bunlara ilgisiz ve cevapsız kalınmamalıdır. Mutlaka bir değerlendirme cevabı yazılmalıdır. Burada önemli olan detay yapılan geri dönüşlerde fazla samimi olmadan sınırların zorlanmasına izin vermeden yapılan bir iletişim yaşanmasıdır. Size beğeni yapan kişilere aynı şekilde siz de beğeni yaptığınız takdirde aranızda küçük ama samimi bağ devam edecektir. 

Fotoğraflarda Görsel Kaliteye Önem Verin
Çekilen fotoğraflarda görsel kalite çok önemlidir. Hikâyeler özelliği mutlaka kullanılarak; ürüne vurgu yapmak, eğlendirmek gibi paylaşımlar hem yaratıcı hem dikkat çekici olacaktır. İnstagram da filtrelerle paylaşımlar yapmak, renklerle oynamak, efektler yapmakla çok daha hoş fotoğraflar oluşturulabilir. Fotoğraflarla ilgili yaratıcı başlıklar da dikkat çekicidir. 

Her zaman bir konu üzerinden ilerlemek çok daha dikkat çekicidir. Mesela gidilen bir tatili ayrıntısıyla anlatmak veya bir restaurantı tanıtmak gibi bir yaklaşımla bu konulara ilgi duyan takipçiler sayfaya çekilebilir. Bütün bu detaylar dışında sosyal medya hizmetleri şirketlerinden de yardım alabilme şansınız vardır ki, bunlardan biri olarak bizden tamamen aktif takipçi satın almanız mümkündür. Birbirinden farklı değişik paketlerimiz mevcut olup takipçi satın almak hem kolay hem de güvenlidir. 

Popüler olmak için takipçi satın almak için tıklayın: İnstagram’da Popüler Olmanın Yolu