İnstagram Yedek Kurtarma Kodları Nedir, Ne İşe Yarar_ Kaybettim Ne Yapmalıyım_

İnstagram Yedek Kurtarma Kodları Nedir ?

İnstagram Yedek Kurtarma Kodları Nedir, Ne İşe Yarar? Kaybettim Ne Yapmalıyım?

İnstagram Yedek Kurtarma Kodları Nedir  , İnstagram yedek yani kurtarma kodları güvenli giriş yapmaya yarar. Kaybettiyseniz, unuttuysanız yenileme işlemi yapmalısınız. Yedek kodların hepsini kullandım, kurtarma kodlarını nasıl yenilerim? Merak ettiğiniz bütün sorunları resimli olarak sizlere anlatacağız.

İnstagram’a giriş için sadece tek şifre kullanmak her zaman güvenli olmaz. İki faktörlü doğrulama kodu ile güvenlik katbekat artar. Kısa mesaj olarak kod gelmiyor sorunu yaşayanlar kurtarma kodu kullanırlar. Google Authenticator sayesinde kod oluşturulur, İnstagram giriş için kullanılır.

8 haneli İnstagram yedek kodları zamanla tükenebilir. Bazen de bu kodları kaybediyoruz, hatırlamıyoruz ya da tamamını kullandığımız için yeni kurtarmak kodlarına ihtiyacımız oluyor. İnstagram bunu da tahmin ederek bizlere çözüm sunuyor.

İnstagram Yedek Kodları Nasıl Alınır? Resimli Anlatım

İnstagram iki faktörlü giriş nasıl aktif edilir, yedek kodlar nasıl alınır, kurtarma kodları ile ilgili bilgileri sizlere resimli olarak aktaracağız.

İnstagram hesabımızı açtıktan sonra, aşağıdaki resimdeki gibi: Ayarlar ve güvenlik bölümüne giriş yapıyoruz.

word image 88 word image 89

Güvenlik alanına geldiğinizde, orta kesimlerde karşınıza aşağıdaki görselde olduğu gibi “iki faktörlü doğrulama” için başla seçeneği çıkacak. Buraya tıklıyoruz resimli anlatımı takip ediyoruz.

İnstagram Yedek Kurtarma Kodları Nedir
İnstagram Yedek Kurtarma Kodları Nedir

http://İnstagram Yedek Kurtarma Kodları Nedir word image 91

Kimlik doğrulama uygulamasını kabul edip aktif hale getirdikten sonra ileri butonunu göreceksiniz. Buraya tıkladıktan sonra yedek kodlar bölümüne geçeceğiz.

word image 92 word image 93

İleri dedikten sonra sizden kod isteyecek, Google Authenticator uygulamasını önceden telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Eğer bu kod uygulaması varsa direkt olarak jeton eklensin mi? Sorusu soracak, evet diyerek devam edeceğiz.

word image 94 word image 95

Biz jetonu ekledikten sonra karşımıza özel üretilmiş kodlar gelecek. Aunthenticator’den İntagram uygulamasına hızlı geçiş yaparak kodu girin ve ileriye tıklayın. 8 haneli 10 farklı yedek, kurtarma kodları tarafınıza verilecek. Ekran görüntüsü al diyerek kaydedebilirsiniz.

İnstagram Yedek Kurtarma Kodları Nedir
İnstagram Yedek Kurtarma Kodları Nedir

http://İnstagram Yedek Kurtarma Kodları Nedir

Yukarıdaki kodlar, olası problemler dışında kullanılır. Google Aunthenticator’a giriş yapamıyorsanız veya sürekli orayı kullanmak istemiyorsanız bunları kaydedin. Her yedek kod sadece 1 kez kullanılır. Yani, bu kurtarma kodları ile 10 kere sisteme güvenlikli giriş yapabilirsiniz.

İnstagram yedek kodların hepsini kullandım, kaybettim, bulamıyorum, hatırlamıyorum… Gibi sorunlarınız için, yukarıdaki adımları aynen takip ederek kod alanına tekrar giriş yapın. Yeni kodlar al sekmesine tıklayın.

Yedek kodları unuttunuz ve sisteme de giriş yapamıyorsanız help.instagram.com adresi üzerinden form doldurabilirsiniz. O da olmazsa [email protected] adresine e-posta- gönderiniz. Google Authenticator kullanmamak için sadece yedek kod kullanmak mantıklı değildir. En azından 1 tanesini kötü gün için saklamalısınız. 8-9 tane kullandıktan sonra yenileyerek 10’lu kodu tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

İnstagram şifre kaynaklı giriş sorunu yaşıyorsanız https://help.instagram.com/1068717813216421/?helpref=hc_fnav&bc%5B0%5D=368390626577968&bc%5B1%5D=1640354582954730 adresinden giriş yapamıyorum, şifremi unuttum alanlarını kullanabilirsiniz.

Yedek Kodları Unutunca İnstagram Hesaba Nasıl Giriş Yapılır?

İnstagram yedek kodlar unutulabilir, süresi dolabilir, İnstagram hesaba giriş için destek ekibine başvurmanız gerekir. Bir kullanıcı farklı bir çözüm denemiş ama ne derece işe yarar, kullanılır denemeden bilemeyiz. Aynı telefon numarasını kullanarak ikinci bir hesap açıldığında diğer hesabın güvenlik ayarlarının sıfırlandığı düşünülüyor.

Bu yöntem son güncellemeler sonra geçerliliğini korumayabilir. O yüzden en kesin çözüm destek merkezi ile iletişime geçmektir.

İnstagram iki faktörlü doğrulama, yedek-kurtarma kodları alımı hakkında bilgileri sizlere sunduk. Yorum yazarak aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.