İnstagram Yükleniyor Ama Uygulaması Açılmıyor Sorununun Çözümü

İnstagram Uygulaması Açılmıyor

İnstagram Yükleniyor Ama Uygulaması Açılmıyor Sorununun Çözümü

İnstagram Uygulaması Açılmıyor , İnstagram uygulaması yükleniyor ama açılmıyor sorunu on binlerce kişinin başına geliyor. Uygulamanın açılmama nedenleri ve çözümü hakkında size kısa bilgiler vereceğiz.


İnstagram Uygulaması Neden Açılmıyor?

İnstagram uygulaması açılmıyor sorunu her mobil cihaza göre farklılıklar gösterir. Android ve iOS için nedenler ve çözümler farklı olabilir. Android’te instagram açılmıyor sorunu daha sık yaşanmaktadır ve temel nedeni ön bellek sorunudur. Uygulamanın, Play Store’un ön belleğini temizlemek açılmama sorununun çözümüdür.

Android cihazlarında instagram uygulaması neden açılmıyor, giremiyorum, yüklenmiyor sorunlarına çözümü resimli olarak aktaracağız.

Öncelikle; resimde olduğu gibi Android yüklü mobil cihazınızdan ayarlar bölümüne giriş yapın, ardından uygulamalara tıklayın.

word image 111 word image 112

Telefonunuzdaki yüklü bütün uygulamaları görmek için üst kısımdan tümü yapmayın unutmayın. Ardından “Google Play Store” uygulamasına gideceğiz. Açılan sayfanın en alt kısmında “durdurmayı zorla” bölümüne tıklayın.

word image 113 word image 114

Bu aşamadan sonra, durdurmayı zorla alanı ile aynı yerde depolama bölümü var. Buraya giriş yapacağız. Sağ alt kısımda yer alan “ön belleği temizle” seçeneğine tıklayacağız. Böylece olası instagram giriş yapamıyorum, uygulama çalışmıyor sorununu çözeceğiz.

word image 115 word image 116

İlk çözüm bu kadar. Halen instagram açılmıyor, giremiyorum diyorsanız ikinci adıma geçelim. Tekrardan telefonumuzun “ayarlar ve uygulamalar” bölümüne girelim. Tüm uygulamaları seçmeyi unutmayın.

word image 117 word image 118

Aşağıdaki tüm uygulamalar içerisinden, “Google Play Store” yerine “Google Play hizmetleri” bölümüne tıklayacağız. Karşımıza diğer resimli anlatımdaki gibi durdurmayı zorla alanı gelecek. Aynı işlemleri burada da yapacağız.

word image 119 word image 120

Bu aşamadan sonra pil bölümünün altında yer alan “depolama” birimine giriş yapalım. Aynı şekilde “Google Play Hizmetleri” için ön bellek temizleme işlemi yapmamız gerekiyor.

word image 121 word image 122

Buradaki ön bellek temizle işleminin ardından instagram girişi tekrar deneyin. Uygulama açılmıyor sorunu halen çözülmediyse farklı alternatif çözümlere göz atalım.

Biz sorunun köküne inmek için uygulamanın kaynağındaki ön belleği temizledik. Bir de instagram uygulamasının ön belliğini temizlemeyi deneyelim.

Adımlar yukarıdaki ile aynı şekilde ilerliyor. Ayarlar ve uygulamalar alanına gidiyoruz.

word image 123 word image 124

Bu sefer, uygulamalar içerisinden, açılmıyor problemi yaşadığımız uygulama olan instagram’ı seçiyoruz. Görselde olduğu gibi, alt kısımda durdurmayı zorlaya basıyoruz.

İnstagram Uygulaması Açılmıyor
İnstagram Uygulaması Açılmıyor

word image 125 İnstagram Uygulaması Açılmıyor

İnstagram işlem yapmayı durdurdu. Şimdi aynı yere gelecek bu sefer depolama alanına, ikinci olarak da ön belleği temizle diyoruz.

word image 127 word image 128

İnstagram uygulaması açılmıyor sorunu son yaptığımız işleme rağmen sürüyorsa diğer problemlerde olduğu gibi cihazımızı yeniden başlatalım. Açma kapama tuşuna sürekli bastığınızda ya yeniden başlatma ve kapatmak için seçenek çıkar ya da kendiliğinden yeniden başlar.

İnternet bağlantınızı kontrol edin. Başka sayfalarda rahatça geziyorsunuz ama instagram açılmıyorsa mobil cihazınızda veya uygulamanızda sorun vardır. Ailenizin veya arkadaşınızın telefonundan kendi hesabınıza giriş yapmayın deneyin. Bilgisayardan instagram girişi yaparak da sorununun nedenini anlayabilirsiniz.

İnstagram uygulaması açılmıyor, giriş sorunu yaşıyorum çözümleri yukarıdaki gibidir. Konu ile ilgili teknik desteğe ihtiyacınız varsa yorumlar bölümünden bizlere yazabilirsiniz.