instagram reklam verme 8

İnstagram Reklam Verme

Instagramdan reklam vermek son dönemlerde çok fazla karşılaşılan bir konu. Gerek kitlesi gerek kullanıcı sayısı işletmelerin instagramdan reklam vermelere daha cazip gelmektedir.

Facebook’un ilgi çekici hedefleme sistemi ve kişiselleştirme seçeneklerini Instagram’ın çeşitli hedef kilesiyle birleştiğinde markalar yeni kullanıcılarla bağlantı kurma, marka bilinirliği oluşturma ve daha fazlasını satma konusunda daha çok ilerleme kaydetmektedir.

Reklam platformu, birkaç yıl önce piyasaya sürülmesine rağmen son dönemlerde daha çok ilgi çekti ve kısa sürede çok başarılı oldu.

Kullanıcıların % 30’undan fazlası İnstagram’da keşfettiği bir ürünü satın aldı ve Instagram’daki resimler Facebook’taki rakiplerinden ortalama % 23 daha fazla ilgi görüyor.

Instagramda Reklam vermeye başlamadan önce, yayınlayabileceğiniz farklı Instagram Reklam kampanyalarını incelemek ve başarı oranlarına bakmak gerekmektedir.

Şimdi instagramda reklam nasıl verilir ? sorusuna cevap verelim.

İnstagramın sunduğu 2 ana reklam türü var.

instagram reklam verme

Instagram akış reklamları

Instagram akış Reklamları, Kullanıcılar uygulamada gezinirken, resim, video veya çoklu görüntü formatlarıyla görürler. Görselin altında bir CTA yani harekete geçirme tuşu görünür. Bu ilk reklam türüdür. Bu reklam türünü tercih eden işletmelerin sayısı oldukça fazla

Instagram Hikaye reklamları

Bu reklamlar, bir kullanıcının takip ettiği hesapların hikayeleri arasında gösterilen resimler veya videolar olabilir. Tam ekranlı bir mobil deneyim ve mükemmel katılım oranlarına sahipler. Aynı zamanda size her zaman iyi bir destek olan ” kaydır” seçeneğini görünür.Satın alma işlemi bu şekilde daha kolay hale getirilir

Hem Instagram Hikaye reklamları hem de akış reklamları çok ilgi çekici ve bol kazançlı olabilir, bu yüzden kullanmanızı öneririz

Instagram Reklam Maliyeti Ne Kadar

Instagramda Reklam Nasıl Verilir ?

Instagram Reklamlarını facebook üzerinden oluşturuyoruz. Başlamak için, Facebook’un reklam yöneticisi bölümüne gidin ve  “oluştur ” seçeneğine tıklayın.

Yapmanız gereken ilk şey, reklam verme amacınızı seçmektir. Reklam verme amacı, potansiyel müşterileriniz reklamınızı gördüğünde yapmasını istediğiniz hareket etme güdüsünü desteklemektir.

Satış mı yapmak istiyorsunuz ?

o zaman reklam seçeneklerinden birini seçmeniz gerekmektedir.

Müşterilerinizin form mu doldurmasını istiyorsunuz ?

Yanında bir huni amblemi olan kitlenizi bulma yani form reklamlarını seçebilirsiniz

Ya da Sadece marka bilinirliğinin arttırılmasını mı istiyorsunuz ?

O zaman marka bilinirliği seçeneğini seçebilirsiniz

Tam olarak hedef kitlenize nasıl ulaşmak istediğinizi düşünün ve bu hedefi reklam oluştururken seçin.

Facebook, reklamınızı istediğiniz şekilde oluşturması en muhtemel kullanıcılara göstermeye çalışması bu yüzden önemli bir platformdur.