İnstagram Diğer Hesaplardan ve Cihazlardan Çıkış Yapma İşlemi Nasıl Yapılır_

İnstagram Diğer Cihazlardan Çıkış Yapma İşlemi 2021

İnstagram Diğer Hesaplardan ve Cihazlardan Çıkış Yapma İşlemi Nasıl Yapılır?

Diğer Cihazlardan Çıkış Yapma İşlemi , İnstagram hesabınızı kullandığınız diğer cihazlardan çıkış yapma işlemine ihtiyaç duyuyorsanız güvenli şekilde cihazlar kaldırma işlemi nasıl yapılır? Resimli olarak sizlere anlatacağız.

İnstagram kullanırken bazen Android, iOS, bilgisayar ve tablet gibi cihazlardan giriş yapıyoruz. Evde, iş yerinde, internet kafede, arkadaşımızın veya ailemizin yanında aktif hale getirdiğimiz hesaplardan çıkış yapmak çok da zor değil.

İnstagram Hesaplardan Çıkış Yapma Yolları

İnstagram, cihazlardan toplu şekilde çıkış yapma imkanı sunmuyor. Bilgisayar ve mobil cihazlardan normal çıkış yapma yöntemi aşağıdaki gibidir.

İlk olarak instagram hesabımızın “ayarlar” bölümüne tıklıyoruz ve açılan pencerenin en alt kısmında “çıkış yap” seçeneğini göreceğiz.

Diğer Cihazlardan Çıkış Yapma İşlemi
Diğer Cihazlardan Çıkış Yapma İşlemi

word image 11

Çıkış yap dedikten sonra hesabımızın isminin yazılı olduğu alan gelecek. Aynı şekilde “sizin hesabınızdan” çıkış yap seçeneğine tıklayın.

Diğer Cihazlardan Çıkış Yapma İşlemi
Diğer Cihazlardan Çıkış Yapma İşlemi

word image 13

Bu aşamadan sonra, o mobil cihazda giriş yapmış olduğunu tüm hesapları göreceksiniz. Dilerseniz düzenleme kısmına basarak kaldırma işlemi yapabilirsiniz.

word image 15

Diğer Cihazlardan Çıkış Yapma İşlemi , Burada, mevcut uygulamamızdan çıkış yaptık. Bazı hesaplara ulaşamıyorum, diğer cihazlardan nasıl çıkış yapacağım diyorsanız en güvenli yöntem şifre değiştirme işlemidir. İnstagram şifreniz değiştiği zaman, açık olan bütün hesaplardaki aktiflik durumu sona erecektir.

İnstagram Şifre Değiştirerek Bütün Hesaplardan Nasıl Çıkılır?

İnstagram şifre değişikliği yaparak bütün hesaplar ve cihazlardaki güvenliği de sağlamış olursunuz. Resimli anlatımdaki gibi önce “ayarlar” bölümüne, ardından “güvenlik” sekmesine tıklayın.

word image 16 word image 17

Güvenli sayfasının en üst kısmında “şifre” alanını göreceksiniz. Buraya girdikten sonra ilk olarak mevcut şifreniz, ardından yeni şifrenizi girmeniz gerekir.

word image 18 word image 19

Bu aşamadan sonra; hesabım çalınır mı endişesi yaşamanıza gerek yok. Çıkış yapmaktan daha güvenilir bir yöntemdir.

Bir işletme hesabını birden fazla kişi giriyorsa ve siz zamanla bu kişiyi hesaptan kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. İlk olarak hesabımızın ayarlar bölümüne tıklıyoruz. Sayfanın en aşağı kısmında yer alan giriş bilgileri yazan bölüme giriş yapıyoruz.

word image 20 word image 21

Karşımıza, instagram hesabına çoklu giriş yapanların listesi gelecek. Hesaptan kaldırmak istediğiniz kişinin yanında “…” simgesine tıklayın ve görseldeki gibi kaldır butonuna basın.

word image 22 word image 23

Diğer Cihazlardan Çıkış Yapma İşlemi , İnstagram hesabınıza ortak giriş yapan diğer kişiler kaldırma işleminin ardından tekrar hesabı farklı cihazlarda kullanamayacaklar.

İnstagram Hesabıma Kimler Girmiş Nasıl Görürüm ve Kaldırırım ?

İnstagram hesabınızı farklı platformlarda açık unuttuysanız bölgesel olarak hesaba nereden giriş yapıldı? Görebilirsiniz. Bu listeyi kontrol ederek gerekli güvenlik önlemlerini alabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde, ayarlar bölümünden sonra sayfanın alt kısımlarında yer alan “giriş bilgileri “bölümü var. Oraya giriş yaptıktan sonra bütün hareketleri ayrıntılı görebilirsiniz. Görselde farklı bir cihazla hesaba giriş yapılmış ve o cihazlardan çıkış yapma işlemi örnekteki gibidir.

word image 24 word image 25

Giriş bilgilerinde cihaz modellerine kadar her şey yazar. Eğer, sizin kullanmadığınız bir cihaz ya da konum varsa yanındaki “…” simgesine tıklayın.

Aşağıdaki görseldeki gibi karşınıza çıkış yap seçeneği gelecek. Böylece, sizin olmayan hesaplardan ve cihazlardan çıkış yapmış olursunuz.

word image 26

İnstagram hesaplardan ve diğer tüm cihazlardan çıkış yapma yöntemlerinin ayrıntılı ve resimli anlatımı verilmiştir. Sorun devam ediyorsa yorum ile destek ekibimize yazabilirsiniz.