İnstagram Bilgisayardan Canlı Yayın İzleme Nasıl Yapılır_

Bilgisayardan Canlı Yayın İzleme Nasıl Yapılır? 2021

İnstagram Bilgisayardan Canlı Yayın İzleme Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

İnstagram canlı yayın izleme için telefon ekranı küçük geliyorsa bilgisayardan da izlenir. PC için basit bir eklenti ile canlı yayın indirilir ve izlenir olacaktır.

Bilgisayardan Canlı Yayın İzleme Nasıl Yapılır , İnstagram canlı yayın, dünya çapında ve ülkemizde çok sevilen bir özellik haline geldi. Bütün her şeyin tüm gerçekliğiyle canlı şekilde yayınlanması sahtekarlığın da önüne geçiyor.

İnstagram çekiliş için sıklıkla kullanılan canlı yayını bilgisayardan izleme gereksinimi duyabilirsiniz. Bütün çekilişi izlemeye o an fırsatınız yoksa canlı yayını PC’ye indirme şansınız da var. Google Chrome için yükleyeceğimiz basit bir eklenti bu işi çözecek.

Google Chrome IG Stories PC’den Canlı Yayın İzleme Eklentisi

Bilgisayardan İnstagram canlı yayın seyretme ve PC’ye indirme için Google Chrome’da bulunan IG Stories eklentisini yükleyeceğiz.

İlk adım için Google Chrome tarayıcımızı açıyoruz, resimdeki gibi sağ üst köşedeki 3 noktaya, ardından ayarlara tıklıyoruz.

Bilgisayardan Canlı Yayın İzleme Nasıl Yapılır
Bilgisayardan Canlı Yayın İzleme Nasıl Yapılır

Ayarlar bölümünün alt kısmında uzantılar yazan yeri göreceğiz. Buraya tıkladığımızda, ne kadar ekli uzantı varsa görünecektir.

word image 1

Bilgisayardan Canlı Yayın İzleme Nasıl Yapılır
Bilgisayardan Canlı Yayın İzleme Nasıl Yapılır

Bu sayfada yüklü eklentilerimizi gördük. Sol üst köşede yer alan uzantılar alanına basınca karşımıza pencere açılacak ve en alt kısımda yer alan Google Chrome Web Mağazasını göreceksiniz.

word image 3

Mağazaya tıkladığınızda karşınıza arama yapacağınız bir bölüm çıkacak. Oraya IG Story yazarak eklentiyi buluyoruz.

word image 4

Açılan listeden; İnstagram App, Web for İnstagram with Direct, hangisini isterseniz yükleyebilirsiniz. Ben örnek resimde bilgisayardan instagram canlı yayın izlemek için “İnstagram App” yükledim. Aşağıdaki resimdeki gibi, Chrome’a ekle dediğinizde üst kısımdan bir pencere daha açılacak ve uzantıyı ekle yazısı göreceksiniz.

word image 5

Uzantımızı yükledik ve artık PC’den İnstagram kullanımı ve canlı yayın izleme şansına sahibiz. Bilgisayardan instagram kullanımı yapacağınız zaman bütün özellikleri göremezsiniz. Mesela, aşağıdaki resimde hikayeler alanını göreceksiniz. Eğer eklenti yüklemeseydik bu görünmeyecekti. Canlı yayın yapan biri olduğunda buradan izleyebilirsiniz.

word image 6

Bilgisayardan Canlı Yayın İzleme Nasıl Yapılır , İnstagram app eklentisi ile kendimize bir nevi sanal akıllı telefon yarattık. Böylece İnstagram bizi telefondaymış gibi algılayacak ve kullanılmayan bütün özellikleri tekrar aktif edecektir.

İnstagram canlı yayın sayesinde; takip ettiğiniz ünlülerin, arkadaşlarınızın, alışveriş yaptığınız mağazaların, çekiliş yapanların işlemlerini anlık olarak seyretme şansına sahipsiniz. Bilgisayar başındayken telefon kurcalama şansınız olmuyorsa İnstagram App işinizi görecektir.

Bilgisayardan Canlı Yayın İzleme Nasıl Yapılır , Bunun harici uygulama, program gibi yükleme işlemleri yapacaksanız çok dikkatli olun. Canlı yayın seyretme uğruna şifrenizi verip hesap çaldırmayın. Güvenli olmayan, ilk defa yüklenen, henüz yorum yapılmamış uygulamalardan uzak durun.

Yukarıda verdiğimiz eklenti ile bilgisayardan İnstagram canlı yayın izleme işlemini hilesiz, şifresiz yapabilirsiniz. PC’den izleme sorunu devam ediyorsa yorum yaparak sorununuza çözüm bulabilirsiniz.