facebookta magaza acmak

Facebook’tan Nasıl Satış Yapılır ?

Türkiye’de ve Dünya’da sosyal platformlarda zaman geçirme verilerine bakıldığında ülkemizdeki nüfusunun yarısından fazlası ,  dijital platformlarda vakit geçiriyor. Bu sayının ciddi bir oranı da saatlerini sosyal medya platformlarında harcamaktadır. en çok tercih edilen sosyal medya platformu istatistikler doğrultusunda Facebook olarak belirlenmiştir.

Bu istatistiklerin veya durumun farkında olan kendi işinin sahibi olmak isteyen girişimciler, Facebook üzerinden satış yapma konusuna yoğun ilgi gösteriyor. Facebook’ta mağaza açmanız ve satış yapmanız için sizi yönlendirebilecek konulara değineceğiz bu yazımızda.

facebook online satis magaza acmak

Facebook’tan Nasıl Satış Yapılır ?

Kendinize ait olan Facebook sayfanızda online satış yapabilmek için yalnızca mağazanızı oluşturmanız gerekmekte.  Bu mağazanızın içerisinde satmak istediğiniz ürünleri ekleyebilirsiniz. Facebook sayfanızdaki mağazanızı ziyaret eden kullanıcılar ürünlerinizi görür, özelliklerini inceler ve satın alma işlemini yapmak için de E-ticaret sitenizi ziyaret eder.

Facebook’ta bir mağazanızın olmasını istiyorsanız öncelikle Facebook’ta bir sayfanızın olması gerekir. Facebook’taki sayfanızı ziyaret eden kitle, buradan mağazanıza ulaşacak ve ürünlerinizi göreceklerdir. Satış yapmak için önce Facebook mağazanızı bağlayacağınız bir sayfa oluşturmanız gerekiyor.

Sizi ve işinizi en iyi yansıtan görseller ve paylaşımlar yaparak aktifliğinizi koruyabilir aynı zamanda kendi kitlenize de seslenebilirsiniz. Ayrıca paylaşımları da günün belli saatlerinde paylaşarak en iyi verimi alabilirsiniz. E-Ticaret Sitesi Satışlarınızı gerçekleştirmek için bir E-ticaret sitesine sahip olmanız gerekecektir. Sayfanızın bilgiler kısmında sitenizin adresini , iletişim bilgilerinizi ve paylaştığınız ürün içeriklerinde de site yönlendirmesi yapmayı unutmayın. Bu konuda hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

images

Facebook’ta Satış Yapmak Yasal Mıdır ?

Facebook’ta mağazanızı açıp ürün satışı yapmakla herhangi bir yerde butik açıp işletmek arasında hiçbir fark bulunmamaktadır, Vergi ödemeleri ve hukuki açıdan İnstagram üzerinden satış yapmak ile Facebook üzerinden satış yapmak aynıdır. Ticari aşamalar normal sürecinde devam eder.