Facebook’a Bağlı İnstagram Hesabı Nasıl Kaldırılır_

Facebook’a Bağlı İnstagram Hesabı Nasıl Kaldırılır? 2021

Facebook’a Bağlı İnstagram Hesabı Nasıl Kaldırılır? Resimli Anlatım

Facebook’a Bağlı İnstagram Hesabı Nasıl Kaldırılır , Facebook ve İnstagram hesapları hemen herkesin bağlıdır. Zamanla kaldırma, bağlantıyı kesme ihtiyacı doğar. Bu işlemleri resimli olarak sizlere aktaracağız.

Facebook ve İnstagram hesaplarının ortak bir paydada birleşmesi iki sosyal medyanın da kullanım ağını genişletti. Aynı hesap üzerinden kolayca birbiri arasında geçiş yapılması kullanıcıların işini çok kolaylaştırdı.

İnstagram Facebook’tan daha çok kullanılır hale geldi ama bunda Facebook ile giriş yap demenin payını da es geçmemek lazım. Tabii, bir hesapta yapılan paylaşım, diğerinde de otomatik olarak yayımlanıyor. Hem bireysel hem ticari hesaplar için mükemmel bir özellik haline geldi.

Facebook Hesabından İnstagram Bağlantısını Kaldırma Resimli Anlatım

Facebook ve İnstagram bağlantısı çok işe yarar bir özellik olsa da hesap değişimi nedeni ile bağlantı kaldırma işlemi gerekebilir. Diğer nedeni ise; bir hesabın işletme bir hesabın da bireysel olarak kullanımına karar vermektir.

Facebook hesabımıza ve uygulamaya giriş yapıyoruz, sağ alt köşedeki “3 çizgi” alanına tıkladıktan sonra “ayarlar ve gizlilik” bölümümün altındaki “ayarlara” giriş yapıyoruz.

Facebook’a Bağlı İnstagram Hesabı Nasıl Kaldırılır
Facebook’a Bağlı İnstagram Hesabı Nasıl Kaldırılır

Facebook hesabımızında İnstagram bağlantısını kaldırmak için sayfanın en alt kısmında “hesaplar merkezi” alanını göreceğiz. Resimli anlatımdaki gibi, hesaplar merkezine giriyoruz, ardından Facebook’a bağlı olan İnstagram hesabımız karşımıza çıkacak.

word image 245 word image 246

Facebook’a Bağlı İnstagram Hesabı Nasıl Kaldırılır , Hesaplar ve profiller yanında 2 yazıyor. Yani Facebook-İnstagram hesaplarından bahsediyor. Tıklayarak buraya giriş yapıyoruz ve gelen sayfadan instagram hesabını Facebook hesaplar merkezinden kaldıra tıklıyoruz.

word image 247

Facebook ve İnstagram arasındaki bağlantı artık kaldırıldı. Bu işlemi İnstagram üzerinden de yapmanız mümkün. Yani, instagram hesabını Facebook bağlantısında kaldırmak da aynı şeye tekabül edecektir.

İnstagram Uygulamasından Facebook Hesabını Kaldırma İşlemi Resimli Anlatım

İnstagram uygulamasına giriş yaparak Facebook hesabını kaldırma işlemi de yukarıdaki gibi basit birkaç adımla gerçekleşiyor.

İnstagram hesabınıza giriş yaptın, sol üst köşedeki 3 çizgiye tıklayın ve ayarlar bölümüne giriş yapın.

word image 248

Ayarlar bölümünün ardından karşımıza gelen sekmelerden ilk olarak “hesap” ikinci adım olarak “bağlı olan uygulamalarda paylaş” alanına tıklıyoruz. Kullandığınız farklı bir yazılım veya sürüm ise bu alan sizde bağlı hesaplar olarak da görünebilir.

word image 249 word image 250

İnstagram hesabımızdan Facebook bağlantısını kaldırmak için karşımıza ayrıntılı bir liste gelecek. Farklı sosyal medya ağlarının listesini görebilirsiniz. En tepedeki Facebook bölümüne tıklıyoruz ve hesaplar merkezine giriş yapıyoruz.

word image 251 word image 252

“Hesaplar merkezi” alanı, Facebook uygulamasında yaptığımız bağlantı kesme işlemi ile birebir aynıdır. Kırmızı ile işaretli alana tıkladıktan sonra Facebook ve İnstagram hesaplarımız ayrı şekillerde karşımıza çıkacak ve biz kaldırma işlemi yapmak istediğimiz Facebook hesabını seçeceğiz.

word image 253 word image 254

Facebook hesabını seçtikten sonra en alt kısımda “hesaplar merkezinden kaldır” ibaresini göreceksiniz.

Facebook’a Bağlı İnstagram Hesabı Nasıl Kaldırılır
Facebook’a Bağlı İnstagram Hesabı Nasıl Kaldırılır

Facebook’a Bağlı İnstagram Hesabı Nasıl Kaldırılır , Resimli anlatımı takip ederek İnstagram uygulamanızdan veya hesabınızdan Facebook hesabınızın bağlantısını kaldırabilirsiniz. Eğer hesaplar arasında bağlantı kesme sorunu yaşıyorsanız, yorum bölümünde bizlere yazara teknik destek ekibimizden yardım olabilirsiniz.