facebook silinen mesajlar

Facebook Silinen Mesajları Nasıl Geri Getiririm?

Facebook Silinen Mesajları Nasıl Geri Getiririm? Programsız Resimli Çözüm

Facebook ve Messenger’da silinen mesajları geri getirmek için hiçbir program kullanmanıza gerek yok. Mesajları kurtarmak için çözümü resimli olarak sizlere aktaracağız.

Facebook, gençler arasında yavaş yavaş popülerliğini kaybetse de hatrı sayılır şekilde kullanıcı sayısı mevcut. Özellikle orta ve ileri yaş Facebook bağımlısı oldu ve tabiri caizse gençleri aratmıyorlar. Hatayla silinen mesajları geri getirmek isteyen kullanıcı sayısı çok fazladır. Özellikle silinen fotoğraflar sizlerde derin bir hüzün yaratsa da geri getirme işlemi ile sizi bu hüzün deryasından çıkaracağız.

Her zaman diyoruz ya, Facebook bizi takip ediyor, her şeyimizi biliyor… Evet, çok da yanlış bir bilgi değil. Facebook arşiv sistemi ile neredesiniz, ne yapıyorsunuz, neler yazdınız, gönderdiniz, aldınız… Kayıt altına alınıyor. Bu istemediğimiz bir durum olsa da silinen verilerimizi geri getirmek adına olumlu bir durumdur.

Facebook Silinen Mesajları Adım Adım Geri Getirme

Messenger üzerinden yaptığınız konuşmaları sildiyseniz geri getirme için ilk olarak Facebook sayfanıza giriş yapın. Sağ üst köşedeki profil resminize tıklayın, arından kırmızı işaretli ayarlar ve gizlilik sekmesine, sonrasında yeni penceredeki ayarlara tıklayın.

word image 33

Ayarlar sekmesinden sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek, Facebook bilgilerin kısmına tıklayın.

word image 34

Facebook bilgilerini tıkladıktan sonra bilgilerine eriş sekmesine tıklıyoruz.

word image 35

Sonraki adımda karşımıza bir kopyasını istemen halinde indirebilirsin bölümü gelecek.

word image 36

Facebook silinen mesajlarınızı geri getirmek için bilgileri indirebilirsin kısmına tıkladıktan sonra, hangi verilerin kopyalarını ve ne tür bir dosya ile istediğimizi soracak.

word image 37

Dosya oluştur dedikten sonra ilk etapta bir onay maili gelecek. Daha sonra; silinen mesaj, fotoğraf, video, diğer dokümanların olduğu kopyanın hazır olduğunu bildiren mail size ulaşacak. Dilerseniz mevcut kopyalar kısmından da istediğiniz verileri bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Facebook silinen mesajları geri getirme için kullandığımız alanda; hareketler dökümü, bilgilerini yönetme gibi seçenekler de vardır. Hatta aynı alanda hesabınızı dondurma veya kalıcı olarak silme işlemlerini de yapabiliyorsunuz.

Facebook’a giriş yaptıktan sonra bu linke tıklayarak https://www.facebook.com/settings?tab=your_facebook_information direk bilgilerine eriş kısmına ulaşabilirsiniz.

Hareketler Dökümü Nedir?

Facebook ile alakalı bilgilerin hemen hepsine erişebileceğin alandır. Arşiv, etiketlendiğin gönderiler, çöp kutusu…

word image 38

Bilgilerini Yönet Kısmı Ne İşe Yarar?

Facebook bilgilerini yönet kısmından ayrıca Instagram’ı da yönetebilirsiniz. Gizlilik ayarları, profil düzenleme, yüz tanıma ayarları… Aşağıdaki görselde daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

word image 39

Facebook Hesap Dondurma ve Silme

Facebook hesabınızı tatil moduna alarak dondurma işlemi yapabilirsiniz. Yeni bir hesap açacaksanız ya da bir daha Facebook kullanmayacaksanız kalıcı olarak silebilirsiniz.

word image 40

Hangi işlemi yapmak istiyorsanız seçin ve işleme devam et diyerek hesabınızı askıya alın.

Facebook silinen mesajları geri getirmek için kesinlikle program kullanmanızı önermiyoruz. Hesabınız çalınabilir ve bütün bilgileriniz kötü niyetli kişilerin eline geçebilir. Resimli anlatımla güvenilir şekilde silinen fotoğraf, mesaj evraklarınızı geri getirebilirsiniz.