Beyaz Ekran Sorunu Olası Nedenleri 2021

İnstagram Beyaz Ekran Sorunu Olası Nedenleri ve Çözümleri

Beyaz Ekran Sorunu Olası Nedenleri , İnstagram diğer uygulamalar gibi beyaz ekran sorunu sık karşılaşılan bir durumdur. Nedenlere bağlı olarak farklı çözümleri bulunmaktadır. İnstagram beyaz ekran hatası uluslararası bir sorundur ve genelde teknik nedenlere dayanır.

İnstagram Uygulamasında Neden Beyaz Ekran Sorunu ile Karşılaştım?

İnstagram uygulamasını açtınız, biraz gezdiniz şaaak, karşınızda beyaz ekran var. Bu sorun neden oldu? Diye kendinize sormaya başladınız. Hataya sebep olan ve hemen herkesin yaşadığı sorunlar şunlardır: İnternet bağlantınız yeteri kadar güçlü değildir, çok yoğun saatlerdedir, aynı interneti kullanan başka biri HD kalitesinde video izliyor olabilir. Beyaz ekran problemini kenara bırakın, Google’da arama bile yapamaz konuma gelirsiniz. Android telefonları iOS’a nazaran güvenlik açısından daha zayıftır. Nedeni ise açık kaynak kodlu olması ve yardımcı programların sayısının fazlalığıdır. İnstagram’da yaşanan her tür sorun için program indiriliyor. Bu da güvenlik zafiyetini artırıyor. İnstagram bildirim gitmesin, DM görüldü özelliğini kapansın, hile ile takipçi artırma… Bunlar saymakla bitmez. Kaynağı belirsiz uygulamalar beyaz ekran dâhil birçok soruna yol açar.  

İnstagram Uygulamasında Neden Beyaz Ekran Sorunu ile Karşılaştım?

İnstagram Beyaz Ekran Sorunu için Çözüm Önerileri Nelerdir?

Beyaz Ekran Sorunu Olası Nedenleri , İnstagram beyaz ekran sorunu yıl 2021 olmasına rağmen sürmektedir. Sorunun nedenleri sayı gibi az görülse de çözüm öneriler daha fazladır. Birçok yöntem var, beyaz ekran hatası çözülene kadar deneyebilirsiniz.

 • Bir aç, kapat, belki düzelir derler ya, ilk olarak bunu deneyin.
 • Yukarıda internet sorunundan bahsetmiştik, farklı bir bağlantı türü deneyin ya da birden fazla kişi kullanıyorsa onların çıkış yapmasını sağlayarak kontrolleri yapın.
 • Beyaz ekran sorunu eğer İnstagram kaynaklıysa yeni bir güncelleme göndermiş olabilirler, son versiyonu yükleyin.
 • Beyaz ekran hatası sizin telefonunuzdan mı yoksa hesabınızdan mı kaynaklanıyor öğrenmek için bilgisayardan, tabletten İnstagram kullanımını deneyin. Eğer bu seçenekler yoksa web tarayıcısı üzerinden giriş yapmaya çalışın.
 • Yedek hesabınız varsa onunla giriş yapın, beyaz ekran problemi sürüyorsa akıllı telefonunuzda problem yoktur.
 • Aile ya da arkadaşlarınızdan birinin telefonundan İnstagram’a login olun. Eğer beyaz ekran hatası almıyorsanız kendi telefonunuzun (Android - iOS) güncellemelerini kontrol edin.
 • Beyaz ekran sorunu yaşamadan önce son yüklediğiniz bütün uygulamaların ön belleklerini temizleyip telefondan tamamen kaldırın.
 • Akıllı telefonunuzun depolama alanını kontrol edin. Çok az bir depolama alanı varsa; fotoğraf, video, uygulama veya kullanmadığınız bazı programları kaldırın.
 • Android telefonlardan; ayarlar-uygulamalar-İnstagram-depolama-ön belliği temizleme adımlarını izleyerek çerezleri silin. Beyaz ekran problemi çözülebilir.
 • İnternet ile ilgili sorunları denemek için ya DNS şifrelerinizi değiştirin ya da VPN kullanarak uygulamaya giriş yapmayı deneyin.
 • İnstagram uygulamasını tamamen kaldırın ve tekrar yükleyin. Hala beyaz ekran hatası alıyorsanız İnstagram yardım merkezine mail atın. ([email protected])
 • İnstagram destek ekibinden de bir çözüm gelmediyse telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürerek sıfırlayın.

Beyaz Ekran Sorunu Olası Nedenleri ,  için olası nedenler ve çözümler hakkında bilgi vermeye çalıştık. Eğer hata hala sürüyorsa yorum yazarak sosyalmedyaofisi.com destek ekibinden yardım alabilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim