Telefonda Aniden Çıkan Reklamları Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır_

Aniden Çıkan Reklamlar Nasıl Engellenir ? 2021

Telefonda Aniden Çıkan Reklamları Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Aniden Çıkan Reklamlar Nasıl Engellenir , Telefonda istenmeyen, aniden ortaya çıkan reklamları engelleme ihtiyacı giderek arttı. Samsung ve Android reklamlarını kolayca engelleyebilirsiniz.

Ana ekrana birden bire reklamlar geliyor, bu da bizim canımızı sıkıyor. Nasıl engellerim diye kara kara düşünmeye başlıyoruz. Bu reklamlar ticari amaçlı olarak yapılsa da bilgilerinizi çalmak için kullanılan kötü bir virüs de olabilir.

Reklamlar eğer Chrome gibi tarayıcıları kullanırken girdiğiniz siteden geliyorsa Adsense reklamı olabilir ve bunlar zararlı değildir. Ama telefonun ana ekranındayken de karşınıza reklam gelirse işte o zaman tehlikede olabilirsiniz ve engellemeniz gerekir.

Birileri daha fazla para kazanmak için hileye başvuruyor ve casus yazılımları ile telefonunuza reklam için virüs gönderiyor. Bu yüklediğiniz bir uygulamadan da kaynaklanabilir, bilmediğiniz bir linke tıklamanızdan dolayı da ortaya çıkabilir.

Android Telefonda Çıkan Reklamları Engelleme Resimli Anlatım

Android telefonunuzda hiçbir uygulamaya girmediğiniz halde çıkan reklamları engellemenin farklı yolları var. İlk olarak çerezleri temizlememiz gerekiyor. Eğer çerez verileri silindikten sonra reklam çıkmaya devam ediyorsa fabrika ayarlarına dönmek zorunda kalabilirsiniz.

Reklam Engelleme için Android Cache Temizleme İşlemi

Aniden Çıkan Reklamlar Nasıl Engellenir , Android veya iOS üzerinde yaptığınız işlemler kaydedilir. Cache’de bulunan bilgiler ile sizin arama sonuçlarınıza uygun reklam çıkarılır. Burayı temizlediğimiz takdirde reklamların aniden çıkma ihtimalini önleyebiliriz. Android reklam engelleme için resimli anlatımı takip edin.

Resimli anlatımdaki gibi; Android telefonumuzun önce “ayarlar” sonra da “uygulamalar” bölümüne giriş yapalım.

word image 129 word image 130

“Uygulamalar” listesinde “internet” bölümünü bulmamız gerekiyor. Arama bölümüne yazarak kısa yoldan bulabilirsiniz. Her modelde farklı şekilde geçebilir. Bizim uygulayacağımız veri sil yönteminde “Samsung internet” olarak görünüyor. Resimdeki gibi internet bölümüne tıklıyoruz ve ardından depolama bölüme geçiyoruz.

word image 131 word image 132

Depolama alanına giriş yaptıktan sonra Android telefonuna aniden çıkan reklamları engelleme için verileri silmek gerekiyor. Aşağıdaki resimdeki gibi verileri sil dedikten sonra telefonu yeniden başlatın.

word image 133

Bu yöntem işe yaramazsa kullandığınız web tarayıcısının ön belleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Google Chrome’daki reklamları engellemek için işe yarayabilir. Aynı şekilde ayarlar ve uygulamalar bölümüne giriş yapıyoruz.

Aniden Çıkan Reklamlar Nasıl Engellenir
Aniden Çıkan Reklamlar Nasıl Engellenir

word image 134

Bu sefer kullandığımız tarayıcının ismini arıyoruz. Ben örnekte Google’ın verilerini sileceğim, siz farklı tarayıcı kullanıyorsanız aynı işlemi onun için de yapabilirsiniz.

word image 136 word image 137

Depolamaya tıkladıktan sonra benzer bir alan karşımıza çıkacak ve aşağıdaki resimde olduğu gibi “ön belleği temizle” diyeceğiz.

word image 138

Akıllı telefonlarınızda aniden çıkan reklamlar uyguladığımız yöntemlerle engellenmediyse alternatif ve son çare olarak fabrika ayarlarına dönmemiz gerekir. Bunun için telefonunuzun yedeğini almayı unutmayın.

Fabrika ayarlarına dönerek reklam engelleme yapmadan önce, reklamlar ne zamandan beri telefonda çıkmaya başladı? Eğer bu süreci hatırlıyorsanız, en son yüklediğiniz uygulamaları silin, telefonu yeniden başlatın, aniden çıkan reklamları kontrol edin. İşe yaradıysa casus yazılım yüklü uygulamayı bulmuşsunuzdur.

Aniden Çıkan Reklamlar Nasıl Engellenir , Google Chrome ve benzeri uygulamalarda sürekli çıkan reklamları nasıl engellerim diyorsanız, üçüncü parti uygulama yükleyebilirsiniz. Güvenmediğiniz programları kurmamanızı öneriyoruz. Bilgisayarda sıklıkla kullanılan Adblock Plus reklam engelleme için işinizi görebilir.

Android, Samsung ve benzeri telefonlarda aniden çıkan reklamları engelleme yollarını sizlerle paylaştık, umarım faydalı olur. Sorun devam ediyorsa yorum yazarak teknik destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.